26
Feb

Чотири основні принципи філософії інтер’єру Васту-шастра

Кожен з нас напевно хоч раз чув про «фен-шуй» – свого роду науку про правильне облаштування будинку. Васту-шастра – це ведична (індійська) версія фен-шую, яка має власні принципи. Головне завдання філософії полягає в тому, щоб принести людині мир і процвітання через організацію навколишнього простору – його власного житла.
Пропонуємо вам почати знайомство з інтер’єром квартири і плануванням будинку по Васту-шастра з основних постулатів вчення:

  1. Розташування будівлі з урахуванням сторін світу

В основі вчення лежить читання вузлів і потоків енергії Всесвіту, які надходить з чотирьох сторін світу. І це необхідно враховувати при будівництві будинку. Так, головний вхід будівлі повинен бути звернений виключно на північ або схід, що захистить власника від негативної енергетики.

  1. Строгий квадрат – запорука процвітання

Згідно з ученням, квадрат – найбільш сприятлива форма для планування житла. Якщо ж створення ідеального квадрата неможливо, необхідно скоригувати проект до створення прямокутника. Але сторони його повинні співвідноситися за принципом золотого перетину. Згідно філософії Васту-шастра, від круглих і трикутних приміщень варто утриматися. Крім того, сама ділянка, на якому розташовується будівля, теж повинна бути квадратної форми.

  1. Кожна кімната знаходиться у владі певних стихій

Велике значення в інтер’єрі квартири по Васту-шастра надається розташуванню окремих кімнат. Тут все залежить від функцій, які виконує приміщення. Наприклад, основне завдання кухні – приготування їжі. Тому її ідеальне розташування – південний схід. Саме тут підходяща енергетика, адже на чолі південного сходу стоїть Венера і вогняна стихія. У такій кухні жінка буде готувати із задоволенням.

  1. Кольорові рішення в залежності від сектора приміщення

Згідно філософії інтер’єру Васту-шастра, в квартирі або приватному будинку дуже важливо правильно підбирати кольори. Для певних кімнат підходить саме той відтінок, який є найбільш відповідним для даного сектора. Наприклад, на північно-західний сектор впливає Місяць і першоелемент Повітря. Тому кольорове рішення для інтер’єру кімнати бажано розробляти відповідне, використовуючи сріблястий, блакитний та сірий.

Коли житло будується відповідно до принципів архітектури та інтер’єру Васту-шастра, людина збагачується як в духовному, так і матеріальному сенсі. Це вчення ідеально підходить для тих, хто піклується про свій житловий простір та власне благополуччя.