26
Feb

Предмети інтер’єру: шість невеликих хитрощів для вашого будинку

Плануючи ремонт квартири або зміну стилю інтер’єру, особливу увагу зазвичай приділяють таким моментам, як планування або кольорове рішення. Часто до уваги не беруться такі деталі, як предмети інтер’єру. Проте саме вони здатні «вдихнути життя» в будь-яке приміщення. За допомогою незначних, здавалося б, елементів кімната знаходить прикмети певної стилістики.

Представляємо до вашої уваги кілька корисних порад про те, як грамотно доповнити образ квартири або будинку цікавими предметами інтер’єру:

№1. Коли в кімнаті є якісь великі та яскраві елементи (барвисті фасади меблів або стіна насиченого кольору), варто використовувати цей же відтінок в декількох дрібних деталях. Наприклад, вибрати килимок або подушки на диван того ж кольору.

№2. Природа подарувала цьому світові безліч прекрасних речей, які можуть стати відмінним доповненням до сучасного інтер’єру квартири. Щоб «оживити» приміщення, досить додати трохи кімнатних рослин або, наприклад, встановити акваріум. Головне – не переборщувати. Інакше кімната перетворитися на справжній дикий ліс.

№3. У невеликому приміщенні великі меблі та предмети інтер’єру є зовсім недоречними. Візуально вони ще більше зменшують простір. Але з дрібними деталями теж не можна переборщувати. У невеликих кімнатах їх кількість бажано звести до необхідного мінімуму. Краще вибирати елементи, які будуть не тільки гарно виглядати, але і приносити практичну користь. Наприклад, замість якої-небудь скульптури краще придбати симпатичну вазу для фруктів.

№4. Композиція з декількох предметів повинна відповідати площі поверхні, на якій вона розташовується. Варто уникати випадків, коли, наприклад, безліч невеликих елементів (статуеток, декоративних кошиків тощо) займають всю полку цілком. Це створить відчуття безладу.

№5. Абсолютна симетрія, найчастіше, тільки шкодить естетиці кімнати. Простір має бути «живим», адже в природі не існує нічого ідеально симетричного. В цьому якраз і допоможуть різні дизайнерські предмети інтер’єру. Наприклад, на однакових тумбочках поряд з ліжком можна розмістити різні за розміром, але схожі за стилем лампи. А симетричні полки можна розбавити книгами або сувенірами.

№6. У тісному приміщенні найкраще визначити центр. Нехай це буде, скажімо, гарний столик посеред кімнати, на якому розташовується якась цікава композиція. Саме на ньому і потрібно робити акцент. Інший простір не варто «перевантажувати» дрібними деталями.