26
Feb

Офіси в форматі open space: основні переваги та недоліки

Open space – це організація офісного простору, при якій в одному просторому приміщенні працює від 10 осіб і більше. «Опенспейс» офіси з’явилися в США ще в 60-х роках XX століття. Сьогодні вони найбільш характерні для великих міжнародних компаній. Донині у такої системи залишається чимало критиків, але є й ті, хто наполягає на її ефективності.

Економія – перш за все

Більшість компаній при виборі офісу типу open space керуються бажанням заощадити. Справа в тому, що така організація простору не вимагає великої кількості кабінетів і, відповідно, стін, дверей та іншого. Потрібно лише одне велике приміщення, щоб розмістити всіх співробітників. Це мінімізує витрати на оренду і ремонт офісу.

Ні хвилини без колективу

«Опенспейс» передбачає поділ простору – кожен співробітник має свою робочу зону, «прикриту» від зовнішнього світу невеликою перегородкою. Але все ж працівники, так чи інакше, знаходяться однин в одного під боком. Багато хто стверджує, що таким чином людина позбавляється особистого простору. Хоча й вважається, що для ефективної роботи одній людині потрібно всього 3,5 кв. м.

Високий рівень шуму

Нехай в приміщенні «опенспейс» і є перегородки, звук вони ніяк не можуть стримувати. І персоналу, який потребує тиші для спокійної роботи, буває не до сміху через галасливих «сусідів». Для вирішення цієї проблеми зазвичай діють за принципом поділу на «гучних» та «тихих». Ті співробітники, робота яких пов’язана з телефонними розмовами, наприклад, менеджери, знаходяться в дальньому кутку офісу open space. Тому в грамотно організованому просторі вплив шуму мінімізується.

Працюємо дружно та згуртовано

Важливим фактором, що визначає популярність організації простору офісу «опенспейс», є швидкий обмін інформацією. З тієї причини, що всі співробітники знаходяться в одному приміщенні, існує можливість миттєвої передачі повідомлень і координації дій. А це збільшує ефективність роботи. Крім того, через постійну взаємодію співробітники компанії мають можливість спілкування і створення згуртованого колективу.

Всі ці моменти характеризують позитивні і негативні сторони open space. Як би там не було, лише правильна організація простору може нівелювати вади цієї системи. Якщо планування і розподіл співробітників зроблені вірно, працювати в такому офісі завжди буде приємно та комфортно.