26
Feb

Екологічні будівельні матеріали: дбаємо про себе, свій будинок і навколишнє середовище

Задумавши будівництво будинку або ремонт квартири, насамперед, варто почати з вибору безпечних для здоров’я будівельних матеріалів. Сьогодні виробники пропонують безліч варіантів – починаючи від традиційної натуральної продукції (наприклад, дерево) і закінчуючи сучасною синтетикою. Але як правильно вибрати екологічно чисті матеріали? Давайте розберемося, що ж вони з себе представляють.

Сучасні уявлення про екологічну продукцію

За сьогоднішніми мірками безпечні будівельні матеріали повинні відповідати наступним вимогам:

  • не виділяти токсичні, дратівливі та подібні речовини;
  • мати радіоактивність на рівні природного мінімуму;
  • не являти собою загрозу здоров’ю людини або природі при повторному використанні;
  • не наносити шкоду навколишньому середовищу під час виробництва;
  • повторно використовуватися після переробки.

Штучно створене – не означає шкідливе

Велика помилка вважати, що тільки «натурпродукт» є екологічно чистим. Наприклад, який будівельний матеріал буде кращим рішенням для віконних рам? Звичайно, ви відразу подумали про дерево. Але не все так просто.

Сучасні вікна виготовляються з полівінілхлориду (або просто ПВХ). Хоч це і синтетично виведений продукт, він відповідає всім нормам якості з точки зору екології: він може бути перероблений 5 разів поспіль, не токсичний, не забруднює навколишнє середовище під час виробництва. Але, головне, він більш практичний і довговічний в порівнянні з деревом. Так що не варто нехтувати сучасними нововведеннями – для ремонту квартири або будівництва будинку вони часто виявляються найбільш вигідним і правильним рішенням.

Як вибрати будівельні матеріали

Припустимо, ви хочете знати, як вибрати екологічні шпалери. Заглянувши в магазин, ви зіткнетеся з дуже широким асортиментом продукції. Щоб не помилитися у своєму виборі, рекомендуємо зробити наступні дії:

  • перевірте, чи має продукція сертифікат, який підтверджує її безпеку для здоров’я людини;
  • принюхайтеся! Наявність яскраво вираженого хімічного запаху свідчить про токсичність. Від такого продукту варто відразу відмовитися.
  • по можливості вибирайте відомі бренди. Компанії з хорошою репутацією і великим досвідом дбають про якість свого продукту. Наприклад, екологічними шпалерами славляться компанії AS Creation і Eco Tapeter;
  • керуйтеся тим, для яких умов використання призначений продукт. Наприклад, шпалери лінкрусту не шкідливі і дуже практичні, але в їх складі присутні мастики, що обмежує сферу застосування.